شماره تماس وایمیل جهت خرید.فروش.رهن و اجاره ملک شما در شهر جدید پرند


E-MAIL:Parandamlak@yahoo.com

شماره تماس:    09122855883تاريخ : 88/01/31 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

مسكن با ركود دست و پنجه نرم مي‌كند

قيمت مسكن پس از افزايش ناگهاني و چشمگير در سال 86 و اوايل سال 87 تقريبا از پايان نيمه اول سال گذشته با كاهش روبه‌رو شد، كاهشي كه برخي معتقدند از عدم خريد و فروش مسكن نشات گرفته است و برخي ادامه آن را باعث ايجاد مشكل در بازار و ادامه آن در سال جديد را باعث حادتر شدن وضعيت اقتصادي كشور مي‌دانند.

به گزارش ايسنا بحران اقتصادي در دنيا، كاهش نقدينگي، طرح مسكن مهر و طرح ملي كد رهگيري از عواملي هستند كه به گفته مسوولان و كارشناسان باعث كاهش قيمت مسكن شده‌اند، اما بايد توجه شود كه اگرچه اين كاهش قيمت خوشحالي و رضايت افراد زيادي را به همراه داشته، اما ركود موجود در بازار نيز موجب اعتراض و نقد كارشناسان اقتصادي، فعالان حوزه ساخت‌و‌ساز و مشاوران املاك شده است.
اين در حالي است كه وزير مسكن در سال گذشته اعلام كرد كه با توجه به كاهش قيمت مصالح ساختماني، آهن‌آلات و ميلگرد، زمينه براي كاهش قيمت مسكن در سال 88 فراهم شده است و طرح مسكن مهر و تنظيم امور معاملات و وقايع مسكن به عنوان دو سياست براي كاهش قيمت مسكن در سال جديد ادامه مي‌يابند.
البته يك كارشناس مسكن معتقد است: به دليل قرار داشتن زمين‌هاي مسكن مهر در حاشيه شهرها اين طرح نمي‌تواند باعث كاهش قيمت مسكن شود.
وي به ركود موجود در بازار اشاره مي‌كند و ادامه مي‌دهد: به‌رغم كاهش قيمت مسكن، در اين بازار ركود وجود دارد كه ناشي از اين است كه مردم توان خريد ندارند.
مصطفي قلي خسروي ـ رييس اتحاديه مشاوران املاك نيز در گفت‌وگو با ايسنا از كاهش قيمت مسكن و اجاره‌بها در سال جديد خبر مي‌دهد و لازمه اين امر را ركود در بازار مي‌داند.
رييس اتحاديه مشاوران املاك در پاسخ به اين سوال كه آيا پس از اين دوران ركود با افزايش ناگهاني قيمت مسكن مواجه نمي‌شويم؟ مي‌گويد: تجربه نشان داده كه پس از كاهش قيمت مسكن براي بازگشت به دوران افزايش حدود دو سال زمان لازم است، اما بايد توجه كرد كه طي اين دو سال با افزايش توليد از افزايش ناگهاني قيمت‌ها جلوگيري مي‌شود. نكته مهم و قابل توجه اين است كه رييس اتحاديه مشاوران املاك كه از دست‌اندركاران بازار خريد و فروش مسكن است از ركود موجود در بازار خبر مي‌دهد، اما وزير مسكن و شهرسازي اين موضوع را رد مي‌كند و آن را واقعي نمي‌داند.
گروهي از كارشناسان معتقدند، اگرچه افزايش قيمت مسكن يكي از مشكلات اساسي است كه بايد جلو آن را گرفت، اما بايد توجه كرد كه ايجاد ركود در بازار راه خوبي براي رسيدن به آن نيست؛ زيرا صنعت ساختمان موتور محركه اقتصاد است و بيشترين ميزان اشتغال را به خود اختصاص مي‌دهد، بنابراين ادامه اين روند علاوه بر بروز مشكلات اقتصادي، آثار ناخوشايند اجتماعي را در پي خواهد داشت.
يك فعال حوزه ساخت و ساز نيز در گفت‌وگو با ايسنا از فروش نرفتن تعداد زيادي از واحدهاي مسكوني خود صحبت كرده و مي‌گويد: كاهش قيمت مسكن و ركود در اين بازار از مشكلاتي است كه افراد فعال در اين حوزه طي شش ماهه گذشته با آن روبه‌رو شده‌اند.
يك مشاور املاك نيز ركود موجود در بازار مسكن را بسيار مضر مي‌داند و مي‌گويد: پيش‌بيني مي‌شود تا پايان فصل بهار بازار تغييري نكرده و همچنان در سال جديد با ركود دست و پنجه نرم كند.
در هر حال، اين ديدگاه جمعي از كارشناسان حاكي از آن است كه كاهش تقاضا به دليل كمبود نقدينگي و ارائه نشدن تسهيلات توسط بانك‌ها راه خوبي براي كاهش قيمت مسكن نيست، بلكه بايد با سوق دادن سرمايه‌ها به سمت توليد و افزايش عرضه بازار مسكن را متعادل كرد و آن را از ركود نجات داد؛ به عبارت ديگر، دخالت ارگان‌هاي دولتي بايد تنها در زمينه سياستگذاري كلي باشد؛ زيرا عرضه و تقاضا شرايط بازار را تعيين خواهد كرد.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

برچسبها:

قیمت واحد پرند٬قیمت آپارتمان پرند٬قیمت مغازه تجاری پرند٬قیمت باغ ویلا پرند٬فاز دو جعفرییه٬تعاونی پرند٬ویلا آپارتمان پرند٬شرکت انبوه سازین ناصرین پرند٬شرکت تکسام٬تعاونی مسکن جعفرئیه٬فاز یک پرند٬فاز یک شهر جدید ٬فاز صفر شهر جدد پرند٬پروژه شهر جدید پرند٬رکود مسکن در پرند٬سوئیت شهر جدید پرند٬جدید ترین قیمت های پرند٬قیمت باغ ویلایی شهر جدید پرند٬قیمت باغ ویلایی٬قیمت زمین شهر جدید پرند٬قیمت ویلایی شهرجدید پرند٬
تا پايان تير افزايش قيمت مسكن نداريم

نايب رييس سازمان نظام مهندسي استان مرکزي گفت: به احتمال فراوان تا پايان تيرماه هيچ‌گونه افزايش قيمتي در زمينه قيمت مسکن نخواهيم داشت.

وي با اشاره به اينكه رکود بازار مسکن در ايران، متاثر از تاثيرات اقتصادي جهان است تصريح كرد: با توجه به وضعيت بازار مسکن، بيشتر انبوه‌سازان اقدام به فروش مسکن مي‌کنند که مجبورند وام‌هاي کلان خود را با بانک‌ها تسويه کنند؛ به همين دليل نسبت به فروش مسکن حتي با 30درصد زير قيمت اقدام مي‌کنند.
سعيد بني‌جمالي، در گفت‌وگو با ايسنا افزود: با توجه به رکود بازار مسکن در كشور، تقريبا خريد و فروش جدي مسکن و زمين در استان مرکزي صورت نمي‌گيرد.
بني‌جمالي در خصوص سير نزولي قيمت مسکن در سال گذشته، گفت: اگر به منحني مسکن در سال‌هاي گذشته نگاه کنيم، خواهيم ديد که از سال 71 منحني قيمت مسکن سير صعودي داشته است و در سال 86 به بالاترين درصد رشد، يعني 87‌درصد رسيده است و اين وضعيت در ماه‌هاي نخست سال 87 ادامه داشت تا اين‌که به يک‌باره 10 تا 15‌درصد كاهش يافت.
بني‌جمالي در ادامه تصريح کرد: عوامل متعددي در افزايش قيمت مسکن دخالت دارند و به صراحت نمي‌توان ادعا کرد بازار مسکن چه زماني به حالت متعادل باز خواهد گشت.
وي در خصوص تبعات رکود بازار مسکن، گفت: وقتي بازار مسکن دچار رکود مي‌شود، بيش از 270 شغل مرتبط با آن نيز متوقف شده و بيکاري نيز افزايش مي‌يابد.
نايب رييس سازمان نظام مهندسي استان مرکزي در پايان به ايسنا گفت: اميدواريم با بهبود اوضاع اقتصادي جهان و متعادل شدن قيمت نفت، شاهد بهبود وضع اقتصادي دهک‌هاي پايين جامعه باشيم.

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

برچسبها

قیمت واحد پرند٬قیمت آپارتمان پرند٬قیمت مغازه تجاری پرند٬قیمت باغ ویلا پرند٬فاز دو جعفرییه٬تعاونی پرند٬ویلا آپارتمان پرند٬شرکت انبوه سازین ناصرین پرند٬شرکت تکسام٬تعاونی مسکن جعفرئیه٬فاز یک پرند٬فاز یک شهر جدید ٬فاز صفر شهر جدد پرند٬پروژه شهر جدید پرند٬رکود مسکن در پرند٬سوئیت شهر جدید پرند٬جدید ترین قیمت های پرند٬قیمت باغ ویلایی شهر جدید پرند٬قیمت باغ ویلایی٬قیمت زمین شهر جدید پرند٬قیمت ویلایی شهرجدید پرند٬تاريخ : 88/01/29 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
استاندار تهران:
ركود مسكن را مثبت تلقي نمي‌كنيم

استاندار تهران گفت: مسوولان طرح مسكن مهر در اين استان مصمم به پيشبرد اين طرح و صاحب منزل شدن هرچه زودتر متقاضيان بوده و به هيچ‌وجه نسبت به وضع موجود قانع نيستند. مرتضي تمدن با ذكر اينكه ركود بخش مسكن را مثبت تلقي نمي‌كنيم، گفت: بايد تلاش كنيم روند توليد مسكن در بخش خصوصي و در چارچوب سياست‌هاي حمايتي دولت، روند متعادلي داشته باشد.

تمدن در جلسه ستاد تامين مسكن استان تهران يكي از مشكلات استان تهران را عدم اختيارات كافي مديران و روساي بانك‌هاي سطح استان تهران در مقايسه با ساير استان‌ها دانست و در عين حال افزود: استان تهران در به ثمر رساندن طرح مسكن مهر در مجموع استان‌هاي كشور جديت و پيشرفت قابل توجهي داشته و در زمره استان‌هاي پيشرو در اين طرح محسوب مي‌شود. استاندار تهران بخشي از روند كاهش قيمت مسكن در كشور را مرهون سياست‌هاي دولت در بخش مسكن مهر دانست و گفت: استان تهران با توجه به برخي محدوديت‌ها از جمله تامين زمين مناسب در اطراف شهر تهران و شهرستان‌هاي استان، كثرت تقاضا و تراكم جمعيت در طرح مسكن مهر روند قابل قبولي را طي كرده است، و سال جاري سال به ثمر رسيدن برنامه‌ريزي‌ها، تلاش‌هاي انجام گرفته و سال ساخت‌و‌ساز منازل مسكوني براي اقشار كم‌درآمد و ثبت‌نام‌شدگان مسكن مهر استان تهران است. وي از ابلاغ شيوه‌نامه‌ پرداخت تسهيلات آماده‌سازي به بانك‌ها خبر داد و اظهار كرد: در مسكن مهر استان تهران در سال 1388 افق روشني وجود دارد و برنامه‌ريزي‌هاي سال گذشته بايد منجر به توليد مسكن براي مردم در سال جاري شده و آثار مثبت خود را در زندگي اين اقشار نشان دهد.تاريخ : 88/01/28 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
مژده به اهالی شهر جدید پرند

جایگاه عرضه گاز C.N.G فرودگاه بین المللی

جایگاه سوختگیری سی.ان.جی فرودگاه امام خمینی (ره) امروز (پنجشنبه 22 اسفندماه) با حضور معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران افتتاح شد. 

جایگاه سوختگیری سی.ان.جی فرودگاه امام خمینی (ره) با حضور مهندس عزیزالله رمضانی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، سیدمصطفی علوی، مدیر عامل شرکت گاز خودرو، مهندس مومن رخ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور، قدیمی، مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) و سرهنگ حسین سلیمانی، نماینده ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور امروز در محل فرودگاه امام خمینی (ره) افتتاح شد.

این جایگاه با هدف تامین سوخت مورد نیاز تاکسی های ویژه فرودگاه و خودروهای که در مسیر فرودگاه امام خمینی در تردد هستند راه اندازی شد.

جایگاه سوختگیری سی.ان.جی فرودگاه امام خمینی (ره) با 4 دستگاه (دیسپنسر)، هشت نازل و یک دستگاه کمپرسور (با ظرفیت 1000 متر مکعب در ساعت) ظرفیت اسمی سوخت رسانی به یک هزار و 400 خودرو  را در یک شبانه روز دارد.

تجهیزات نصب شده در این جایگاه از نوع «پارس 3» است.

مهندس علوي مدیر عامل شرکت گاز خودرو در مراسم افتتاح جایگاه سوختگیری سی.ان.جی فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان این که جایگاه سوختگیری سی.ان.جی فرودگاه امام خمینی به دست متخصصان داخلی ساخته شده، گفت: با راه اندازی این جایگاه تعادل مناسبی در سوختگیری خودروهای فرودگاه امام خمینی ایجاد می شود اما در آینده نزدیک متناسب با افزایش ظرفیت خودروهای فرودگاه، باید ظرفیت سوخت رسانی به این خوردوها افزایش یابد.

سیدمصطفی علوی تصریح کرد: از سال گذشته که مسئولیت توسعه جایگاه ها به شرکت ملی گاز و شرکت گاز خودرو واگذار شد، همزمان یک حرکت جهادی در امر گاز رسانی و توسعه جایگاه های سی.ان.جی در کشور آغاز شده است.

وی با بیان این که همزمان با توسعه جایگاه های سوخت سی.ان.جی زمان سوختگیری خودروها در جایگاه کاهش یافته، اظهار داشت: در بسیاری از شهرهای کشور نه تنها صف سوختگیری خودروها را نداریم، بلکه سوخت گیری خودروها به راحتی انجام می شود و در بسیاری از شهر ها زمان سوختگیری به 20 دقیقه کاهش یافته است.

مدیر عامل شرکت گاز خودرو، تعداد جایگاه های در دست ساخت تک منظوره سی.ان.جی در کشور را 574 جایگاه اعلام و بر ضرورت هماهنگی وزارت نفت، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور و بخش خصوصی برای توسعه این جایگاه ها تاکید کرد.

وی یادآور شد: از سال 1383 تا کنون 449 باب جایگاه تک منظوره سی.ان.جی در کشور احداث شده است که 322 باب جایگاه به صورت تک منظوره توسط بخش غیر خصوصی، 62 باب جایگاه تک منظوره توسط بخش خصوصی، 342 باب جایگاه دومنظوره توسط شرکت ملی پخش  و 65 باب جایگاه توسط صنایع دفاع در کشور راه اندازی شده است.

امام خمینی(ره) افتتاح شد

فاصله تقریبی شهرجدید پرند تا  فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)حدود ۱۰کیلومتر میباشد.رئیس سـازمان ثبت اسناد و امـلاک کشور گفت: اسناد رسمی و مالکیتی شامل زمین و مسکن از امسال تعویض می شود.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر، حسینعلی امیری افزود: اسناد سیم سـرب موجـود در دست مالکان آنان به لحاظ کمبود اطلاعات مشکلات فراوانی را برای آنان ایجاد کرده است .

وی ادامه داد : کـار پیش نویس اسناد جـدید بر اساس مطالعات دو سال گذشته شکل گرفته و اسناد مالکیت از امسال با پیش بینی شاخص امنیتی دو برگی می شود .

امیری گفت : در اسناد کنونی جـایی بـرای نقشه ملک پیش بینی نشده است امـا در اسناد جدید علاوه بر تعیین حدود املاک نقشه های دقیق و بر اسـاس نقشه کـاداستر و دارای کد ملی ، کد پستی، اطلاعات مربوط به مالک پیش بینی شده و امکـان جعل سند وکپی برداری از آن وجود ندارد .

رئیس سـازمان ثبت اسناد و امـلاک کشور افزود : پیش نویس جـدیـدی برای جایگزینی مواد قـانونی 147و 148 قـانون ثبت در خصوص تبدیل قـولنامه هـای عادی به رسمی آماده و در اختیار مجلس قرار گرفته است و درصورت تصویب مجلس بـه این خـواسته عمـومی رسیدگی خواهد شد .

امیری در پـاسخ بـه این سئوال که آیا نیازی به اصلاح ومدرن سازی قوانین ثبتی کشور وجود دارد گفت: در 4 سال گذشته حدود 14 ماده قانونی ثبتی اصلاح شده است .

وی افزود: تغییر وتحول کامل در قوانین ثبتی کشور بخاطر آنکه این سازمان با تمام دستگاهها و وزارتخانه ها در ارتباط است و قوانین آنها نیز متحول می شود نیاز به زمـان و مطالعه بیشتری دارد .

رئیس سـازمان ثبت اسناد و امـلاک کشور گفت :‌ هم اکنون جمعی از استـادان دانشگاه ها و کارشناسان این سازمان در حال مطالعه و طرح قوانین ثبتی جدید هستند.
تقويت و اعطاي تسهيلات براي ساخت‌وساز از جمله اهداف اصلي بانك مسكن در سال 88 است.

حسن كاري، مديرعامل بانك مسكن درباره‌ شرايط و ضوابط پرداخت وام خريد 18‌ميليون توماني مسكن به ايسنا گفت: وام خريد 18‌ميليون توماني مسكن همانند سابق به خانه‌هايي كه از تاريخ پروانه ساخت اوليه‌شان بيش از 12 سال سپري نشده باشد، تعلق مي‌گيرد.
وي با بيان اينكه به خانه‌هاي بالاي 12 سال ساخت تا حداكثر 20 سال نيز وام خريد با شرايط خاص تعلق مي‌گيرد، عنوان كرد: كارمندان دولت، بازنشستگان و مستمري‌بگيران دولتي كه از تاريخ ساخت مسكن آنها 12 تا 20 سال سپري شده باشد، مي‌توانند 12‌ميليون تومان و ساير افراد غيردولتي نيز 10‌ميليون تومان وام دريافت كنند.
به گفته وي، دست اول بودن سند ملك شرط دريافت وام خريد مسكن نيست.
مديرعامل بانك مسكن تاكيد كرد: همه بانك‌ها وام مسكن براي ساخت مي‌دهند و براي خريد هيچ بانكي وام نمي‌دهد و تنها تسهيلات خريد به سپرده‌گذاران صندوق بانك مسكن تعلق دارد.
كاري با اشاره به اينكه هدف ما عرضه زياد و تقويت ساخت و ساز است، عنوان كرد: سياست دولت نيز معطوف به همين مساله است و بانك نيز اين مساله را با جديت تمام دنبال مي‌كند.
وي درباره‌ وام هشت‌ميليون توماني ساخت و ساز براي واحدهاي نيمه‌كاره‌اي كه 60‌‌درصد كارشان به اتمام رسيده باشد، توضيح داد: كليه كساني كه سال 87 ثبت‌نام كرده‌اند مي‌توانند در صورت نداشتن مشكل به شعب بانك براي دريافت تسهيلات مراجعه كنند. به گفته او در تهران 15‌هزار نفر و در كل كشور 50‌هزار نفر ثبت نام كردند.
مديرعامل بانك مسكن در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود درباره مطالبات معوق اين بانك گفت: ‌‌درصد مطالبات معوق بانك بسيار پايين و در حدود 5/2‌‌درصد است و بانك به دنبال كاهش مطالبات معوق خود است.
وي در پايان درباره‌ مسكن مهر افزود: بانك مسكن در سال 88 با تلاش بيشتر در راستاي اعطاي تسهيلات به مسكن مهر اقدام مي‌كند.
به گزارش خبرنگار دنياي اقتصاد ،چندی پیش خبری مبنی بر تخصیص وام 18میلیونی مسکن به خانه‌های حداکثر 7 سال ساخت منتشر شد که بلافاصله از سوی مقامات بانک مسکن تکذیب شد.تاريخ : 88/01/27 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند


 

دنياي اقتصاد- تحقيقات آماري مركز آمار روي معاملات قطعي خريد و فروش ملك در تهران، كاهش قيمت مسكن را تاييد كرد براساس گزارش مركز آمار در پاييز سال گذشته متوسط قيمت مسكن در تهران9 /8 ‌درصد نسبت به فصل قبل از آن كاهش يافت.


متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي نيز در پاييز نسبت‌ به تابستان 4/4 درصد كاهش يافت.

مركز آمار كاهش قيمت مسكن را تاييد كرد
ملك در تهران پاييز پارسال 9/8 درصد ارزان شد
گروه مسكن - تحقيقات آماري مركز آمار روي معاملات قطعي خريد و فروش ملك در تهران، كاهش قيمت مسكن را تاييد كرد.
براساس گزارش مركز آمار در پاييز سال گذشته متوسط قيمت مسكن در تهران 9/8‌درصد نسبت به فصل قبل از آن كاهش يافت.
به گزارش دنياي اقتصاد، طرح آمارگيري از قيمت و اجاره مسكن در شهر تهران با هدف برآورد متوسط قيمت خريد و فروش قطعي يك مترمربع زيربناي واحدهاي مسكوني و نيز برآورد متوسط اجاره‌ بهاي يك متر مربع زيربناي مسكوني در سطح هر يك از مناطق ‌٢٢‌گانه شهر تهران انجام شده و شيوه آمارگيري در اين طرح، نمونه‌گيري است كه ماموران آمارگيري با مراجعه به بنگاه‌هاي معاملات ملكي به ثبت برخي مشخصات مربوط به معاملات قطعي خريد و فروش اجاره واحدها يا محل‌هاي مسكوني در پرسشنامه‌هاي طرح
مي‌پردازند.
براساس نتايج اين طرح، متوسط قيمت خريد و فروش هر مترمربع زمين يا زمين ساختمان‌هاي مسكوني كلنگي معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملكي، در شهر تهران ‌يك ميليون و 640‌هزار تومان بوده است.
همچنين متوسط قيمت خريد و فروش هر متر مربع زيربناي واحد مسكوني در شهر تهران در پاييز سال گذشته ‌يك ميليون و 835‌هزار تومان بوده است كه نسبت به دوره قبل (فصل تابستان) ‌٩/٨‌درصد كاهش داشته است.
در اين مدت، متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي بابت اجاره يك متر مربع زيربناي مسكوني در شهر تهران نيز ‌٦٩٦٢٤‌ريال بوده است كه نسبت به دوره قبل (فصل تابستان) ‌٤/٤‌درصد كاهش داشته است.
بر اساس نتايج اين طرح، در ميان مناطق ‌٢٢‌گانه شهرداري تهران، بيشترين متوسط قيمت يك مترمربع زيربناي واحد مسكوني معامله شده 4‌ميليون و 277‌هزار تومان در منطقه يك و كمترين آن ‌يك ميليون تومان و در منطقه ‌١٧ بوده است.
همچنين در ميان مناطق ‌٢٢‌گانه شهرداري تهران، بيشترين متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي بابت اجاره يك مترمربع زيربناي مسكوني معامله شده، ‌١١٥٣٢٢‌ريال در منطقه ‌٣ و كمترين آن ‌٤٢٧٥٦‌ريال در منطقه ‌١٩ بوده است.تاريخ : 88/01/27 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند


 

دنياي اقتصاد- تحقيقات آماري مركز آمار روي معاملات قطعي خريد و فروش ملك در تهران، كاهش قيمت مسكن را تاييد كرد براساس گزارش مركز آمار در پاييز سال گذشته متوسط قيمت مسكن در تهران9 /8 ‌درصد نسبت به فصل قبل از آن كاهش يافت.


متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي نيز در پاييز نسبت‌ به تابستان 4/4 درصد كاهش يافت.

مركز آمار كاهش قيمت مسكن را تاييد كرد
ملك در تهران پاييز پارسال 9/8 درصد ارزان شد
گروه مسكن - تحقيقات آماري مركز آمار روي معاملات قطعي خريد و فروش ملك در تهران، كاهش قيمت مسكن را تاييد كرد.
براساس گزارش مركز آمار در پاييز سال گذشته متوسط قيمت مسكن در تهران 9/8‌درصد نسبت به فصل قبل از آن كاهش يافت.
به گزارش دنياي اقتصاد، طرح آمارگيري از قيمت و اجاره مسكن در شهر تهران با هدف برآورد متوسط قيمت خريد و فروش قطعي يك مترمربع زيربناي واحدهاي مسكوني و نيز برآورد متوسط اجاره‌ بهاي يك متر مربع زيربناي مسكوني در سطح هر يك از مناطق ‌٢٢‌گانه شهر تهران انجام شده و شيوه آمارگيري در اين طرح، نمونه‌گيري است كه ماموران آمارگيري با مراجعه به بنگاه‌هاي معاملات ملكي به ثبت برخي مشخصات مربوط به معاملات قطعي خريد و فروش اجاره واحدها يا محل‌هاي مسكوني در پرسشنامه‌هاي طرح
مي‌پردازند.
براساس نتايج اين طرح، متوسط قيمت خريد و فروش هر مترمربع زمين يا زمين ساختمان‌هاي مسكوني كلنگي معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملكي، در شهر تهران ‌يك ميليون و 640‌هزار تومان بوده است.
همچنين متوسط قيمت خريد و فروش هر متر مربع زيربناي واحد مسكوني در شهر تهران در پاييز سال گذشته ‌يك ميليون و 835‌هزار تومان بوده است كه نسبت به دوره قبل (فصل تابستان) ‌٩/٨‌درصد كاهش داشته است.
در اين مدت، متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي بابت اجاره يك متر مربع زيربناي مسكوني در شهر تهران نيز ‌٦٩٦٢٤‌ريال بوده است كه نسبت به دوره قبل (فصل تابستان) ‌٤/٤‌درصد كاهش داشته است.
بر اساس نتايج اين طرح، در ميان مناطق ‌٢٢‌گانه شهرداري تهران، بيشترين متوسط قيمت يك مترمربع زيربناي واحد مسكوني معامله شده 4‌ميليون و 277‌هزار تومان در منطقه يك و كمترين آن ‌يك ميليون تومان و در منطقه ‌١٧ بوده است.
همچنين در ميان مناطق ‌٢٢‌گانه شهرداري تهران، بيشترين متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي بابت اجاره يك مترمربع زيربناي مسكوني معامله شده، ‌١١٥٣٢٢‌ريال در منطقه ‌٣ و كمترين آن ‌٤٢٧٥٦‌ريال در منطقه ‌١٩ بوده است.تاريخ : 88/01/27 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

گروه مسکن- مهدیس فرقانی: از ماه‌های ابتدایی سال گذشته بازار مسکن با رکود مواجه شد که این رکود در اواسط سال بازار مسکن را طبق اظهارات مشاوران اکثر مناطق تهران به بدترین شرایط ممکن روبه‌رو کرد. انجام نگرفتن معاملات خرید، فروش، رهن و اجاره، سردرگمي‌فروشندگان و خریداران ملک ناشی از نوسان قیمت عاقبت این رکود سنگین در بازار مسکن است.

اما حال که قیمت ملک در حال حاضر به پایین‌ترین مقدار رسیده و در بازار مسکن ثبات پیدا کرده است، هنوز بسیاری از خریداران قدرت مالی را برای خرید خانه ندارند. از طرفی دیگر آن دسته از مالکانی که اکثر آنها به علت داشتن نیاز مالی مجبور به فروش ملک‌های خود با شرایط ویژه‌ای هستند، تعدادشان در بازار مسکن کم نیست. شرایط ویژه‌ای که این مالکان برای خریداران ملک خود فراهم کرده‌اند را مي‌توان تعلق گرفتن وام مسکن و در رهن بودن مورد اجاره ملک در نظر گرفت با این حساب خریداران ملک مي‌توانند با پرداخت مبلغ اولیه و اقساط چند ماهه صاحب ملک شوند.  
تاريخ : 88/01/22 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

سنگ‌هاي بزرگ سر راه مسكن مهر  ::تاريخ چاپ : شنبه 22 فروردين 1388 ::

تحليل انبوه‌سازان از كارنامه مهر
دنياي اقتصاد- هرچند دولت سعي مي‌كند كاستي‌ها، موانع و ناهماهنگي‌ها در طرح مسكن مهر را تا حد ممكن مسكوت بگذارد، اما صداي اعضاي تعاوني‌هاي مسكن مهر كه اين روزها در مقابل وعده‌هاي مديران تعاوني بلند شده، نشان مي‌دهد كه عزم دولت براي تامين مسكن گروه‌هاي كم‌درآمد هنوز به نتيجه نرسيده است. در اين‌صورت آيا آستانه تحمل منتظران مسكن مهر به نقطه تكميل نزديك شده است؟

آستانه تحمل تعاوني‌ها چقدر است؟
سنگ‌هاي بزرگ سرراه مسكن مهر

 تعاوني‌هاي مسكن هر نوع عدم همكاري دستگاه‌هاي دولتي را به ادارات تعاون گزارش كنند
 فريد قديري
هرچند دولت سعي مي‌كند كاستي‌ها، موانع و ناهماهنگي‌ها در طرح مسكن مهر را تا حد ممكن مسكوت بگذارد، اما صداي اعضاي تعاوني‌هاي مسكن مهر كه اين روزها در مقابل وعده‌هاي مديران تعاوني بلند شده نشان مي‌دهد عزم دولت براي تامين مسكن گروه‌هاي كم‌درآمد هنوز به نتيجه نرسيده است.
در اين‌صورت آيا آستانه تحمل منتظران مسكن مهر به نقطه تكميل نزديك شده است؟ اگر چنين باشد دولت در سال جديد بايد بيش‌از آنچه براي پيشبرد مسكن مهر برنامه‌ريزي مي‌كند، براي اميدوار نگه‌داشتن مردم به اين پروژه ملي تلاش كند.
كارشناسان بخش مسكن دوسال پيش نسبت به تبليغاتي كه دولت براي مسكن مهر انجام مي‌داد، انتقاد كردند. سال 86 برخي به دليل عدم آشنايي با ساده‌ترين مسائل ساختمان وعده ساخت سالانه 5/1ميليون واحد مسكوني مهر را سرزبان‌ها انداختند؛ وعده‌اي كه اكنون بعد از دوسال چشم‌ها را به زمين‌هاي خاكي در بيرون شهرها خيره كرده است.
گزارش خبرنگار دنياي اقتصاد از وضعيت مسكن مهر در تهران حاكي است، تعدادي از تعاوني‌هاي مسكن مهر در پايتخت در حالي كه فاز «دريافت زمين‌هاي آماده‌سازي شده» را پشت سرگذاشته، هم‌اكنون به دليل برخي سفارش‌ها از سوي مسوولان شهرهاي جديد، با تلفات زماني در ساخت‌وساز روبه‌رو شده‌اند.
اخبار و گزارش‌هاي مردمي از اجبار برخي دستگاه‌ها در امر ساخت مسكن مهر به رعايت يكسري ضوابط خارج از مصوبات شوراي عالي مسكن حكايت دارد؛ به طوري كه اين ضوابط و سفارش‌ها در نهايت منجر به تحميل هزينه‌هاي اضافي به اعضاي تعاوني‌ها مي‌شود.
اين در حالي است كه شوراي عالي مسكن با تاكيد رييس جمهوري، شهريور ماه امسال با ابلاغ مصوبه‌اي شرايط صدور پايان كار براي پروژه‌هاي مسكوني مهر را تسهيل كرد و در همان زمان وزير مسكن و شهرسازي اعلام كرد با توجه به توانايي مالي اندك اعضاي تعاوني‌هاي مهر، فقط رعايت حداقل شرايط فني و تكنيكي ساخت مسكن اجباري است. براساس مصوبه دولت، حداقل ميزان پيشرفت كار واحدهاي مسكوني مهر شامل اتمام سفت‌كاري و نماي خارج از ساختمان‌هاست و تعاوني‌هاي مسكن مهر موظفند فقط مواردي را كه جزو حقوق حاكميتي و حق عموم مردم است رعايت كنند و ساير موارد از جمله تزئينات داخلي ساختمان سليقه‌اي خواهد بود.
همچنين براساس تاكيد رييس شوراي عالي مسكن تعداد طبقات ساختمان‌هاي طرح مسكن مهر در كلان‌شهرها حداكثر 5طبقه بايد باشد تا در كمترين زمان ممكن و با حداقل هزينه ساخت، اين واحدها ساخته شود و تحويل اعضا گردد.
اما در حال حاضر در برخي شهرهاي جديد اطراف تهران ضوابطي كه براي ساخت مسكن مهر اعلام مي‌شود اغلب با مصوبات شوراي عالي مسكن تناقض دارد.
يك مدير تعاوني مسكن مهر در تهران در اين زمينه به «دنياي اقتصاد» گفت: با 14ميليون وام بانكي و قيمت‌هايي كه سازندگان پيشنهاد مي‌دهند هر كدام از اعضا بايد حداقل بين 15 تا 20ميليون تومان آورده نقدي داشته باشند؛ اما اگر قرار باشد هر كدام از شهرهاي جديد ضوابطي اجباري و خارج از دستورالعمل شوراي عالي مسكن را اعمال كنند، هزينه‌ها حداقل 25 تا 30درصد افزايش خواهد يافت.
وي افزود: چند ماه پيش با شناسايي تعدادي پيمانكار و شركت ساختماني چندين نقشه را تهيه كرده كه سرانجام با توافق اعضا بهترين را انتخاب كرديم، اما اكنون با شهر جديد بر سر تعداد طبقات اختلاف داريم.
براساس اين گزارش در حال حاضر در بسياري از تعاوني‌ها اعضا ماه‌ هاست بيش‌از 2ميليون تومان به حساب تعاوني واريز كرده‌اند، اما هيچ پيشرفتي در كار مشاهده نمي‌كنند. آنها مي‌گويند زمين هنوز به آنها تحويل داده نشده است. گفته مي‌شود آماده‌سازي زمين‌هاي 99 ساله دو برابر آنچه در ابتداي كار به تعاوني اعلام مي‌شود، زمان مي‌برد.
در همين زمينه مديركل اداره تعاون استان تهران از پيگيري و نظارت جدي وزارت تعاون به دنياي اقتصاد خبر مي‌دهد و مي‌گويد: چنانچه هر كدام از تعاوني‌هاي مسكن مهر با عدم همكاري از سوي شهرهاي جديد روبه‌رو شدند، مي‌توانند مراتب را به صورت كتبي اطلاع دهند تا بلافاصله پيگيري شود.
حيدري در عين حال افزود: مجموعه برنامه‌ريزي‌هايي كه در دولت درخصوص مسكن مهر شده بر سريع‌سازي با كمترين هزينه ممكن تاكيد دارد.

اشتباهات استراتژيك
رييس انجمن انبوه‌سازان مسكن و ساختمان مي‌گويد: با استناد به آمار و ارقام، طرح مسكن مهر تا امروز ناموفق بوده است.مجتبي بيگدلي تصريح مي‌كند: ابتدا بنا بود سالانه 5/1ميليون واحد مسكوني از طرح مسكن مهر احداث شود، اما اين روند تغيير كرد و به واگذاري زمين براي احداث يك‌ميليون و دويست‌هزار واحد مسكوني تبديل شد كه از يك‌ميليون و دويست‌هزار واحد ذكر شده تاكنون حدود 100هزار پروانه ساخت صادر شده و فقط حدود 500 واحد مسكوني احداث شده است.وي با اشاره به اينكه بايد از بخش خصوصي در اجراي طرح مسكن مهر كمك گرفته شود، خاطرنشان مي‌كند: كوتاه كردن دست بخش‌خصوصي به جرم اينكه به دنبال سود است، اشتباهي استراتژيك در طرح مسكن مهر بود. رييس انجمن انبوه‌سازان مسكن و ساختمان كشور با بيان اينكه انبوه‌سازان و مسوولان درباره كليات نحوه همكاري به تفاهم رسيده‌اند، اظهار كرد: جزئيات همكاري بايد به صورت دستورالعمل‌هاي روشن و شفاف ابلاغ شود‌ تا بخش خصوصي بتواند از سرمايه، ابتكار عمل، مديريت و منابع خود براي اجراي طرح استفاده كند. وي با اشاره به اينكه حضور بخش خصوصي در طرح مسكن مهر نياز به زمان دارد، گفت: وزارت مسكن و شهرسازي بايد به عنوان يك نهاد تصميم‌ساز، شجاعانه، اقدام به اتخاذ تصميمات شفاف كرده و جايگاه بخش‌خصوصي را روشن كند.
تاريخ : 88/01/22 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
اوضاع مسكن شمال تهران   :: تاريخ چاپ : شنبه 22 فروردين 1388 ::

گروه مسكن- مهديس فرقاني: جداول زير مربوط به قيمت‌هاي پيشنهادي فروش واحدهاي مسكوني در مناطق شمالي تهران است. اكثر قيمت‌هاي پيشنهادي مربوط به جداول فروش به طور متوسط بين 2تا 3ميليون تومان است.
يك واحد مسكوني نوساز واقع در پاسداران با متري 2ميليون تومان براي فروش پيشنهاد شده است؛ اما در مقابل در پاسداران واحد مسكوني ديگري كه چند سال ساخت است متري 2ميليون و 500هزار تومان براي فروش ذكر شده است.

اين مساله بيانگر نياز مالي فروشنده است و از سوي ديگر نكته قابل توجهي براي اثبات وضعيت بد بازار مسكن در نبود مشتري كه فروشنده ملك مجبور به فروش ملك خود به زير قيمت در بازار است.
در بازار اجاره هم نحوه پرداخت اجاره اكثر موردهاي اعلام شده به صورت وديعه به همراه اجاره‌بها است؛ چراكه اكثر موجران دريافت اجاره‌ ماهانه را به دريافت رهن كامل ترجيح مي‌دهند و البته اين نكته را بايد خاطرنشان كرد كه اكثر مستاجران هم مايل به پرداخت رهن كامل هستند و اين مساله‌اي است كه اغلب مالكان و مستاجران درباره آن اختلاف نظر دارند.
تاريخ : 88/01/21 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

اوضاع مسكن در مركز تهران -  تاريخ چاپ : پنجشنبه 20 فروردين 1388

گروه مسكن – خيابان آپادانا از جمله خيابان‌هايي است كه حدود قيمت آپارتمان‌هاي نوساز مسكوني در آن نسبتا زياد است. يكي از مشاوران املاك واقع در آپادانا مي‌گويد: قيمت پيشنهادي آپارتمان‌هاي نوساز از سوي فروشندگان اين منطقه بين 2 ميليون تا 5 ميليون و 500هزار تومان است.

او اظهار مي‌كند قيمت آپارتمان‌هاي مسكوني در اين خيابان، كوچه‌به‌كوچه متفاوت است و موقعيت قرارگيري آپارتمان‌ در هر كوچه و همجوار بودن با فضاي سبز و ساختمان اداري از معيارهاي ديگر براي تعيين قيمت ملك به حساب مي‌آيد.
اكثر فروشندگان حاضر در بازار افراد پول‌لازم هستند كه ملك خود را كمتر از 3ميليون و 500هزار تومان براي فروش عرضه مي‌كنند؛ اما يك سري فروشندگاني در بازار هستند كه ملك خود را در 4ميليون به بالا براي فروش آگهي مي‌كنند. جدول زير نشان‌دهنده وضعيت فعلي قيمت ملك در مناطق مركزي تهران است.
 تا دو سال آينده شهر جديد پرند  كه در مجاورت شهر تهران قرار دارد از حمل و نقل ريلي برخوردار مي‌شوند.

شاسا. گروه مسكن و شهرسازي. مهدي ذاكرحسيني - مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد - اظهار كرد: توسعه حمل و نقل ريلي با توجه به نيازي كه ساكنان شهرهاي جديد دارند در دستور نهادهاي مربوطه قرار دارد كه به تناسب آن از منابعي كه هر شهر جديد دارد براي احداث قطارشهري استفاده خواهد شد. وي افزود: در حال حاضر براي شهرهاي پرند و هشتگرد تهران اجراي اين طرح سه سال و براي ساير شهرهاي جديد نيز 3 تا 5 سال برنامه ريزي شده است. معاون وزير مسكن تصريح كرد: به دنبال تامين امكانات حمل و نقل مناسب براي شهرهاي جديد هستيم و به همين منظور توسعه حمل و نقل ريلي و ساخت آزادراه را پيش‌بيني شده است و اميدواريم هرچه سريعتر به سرانجام برسند.

منبع: شاسا- ايسنا 
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برچسبها:
مترو پرند٫قطار شهر جدید پرند٫اتوبوس ریلی پرند٫قطار تهران پرند٫خط ریلی پرند٫خط آهن پرند٫را آهن پرند٫مترو شهر پرند٫مترو شهر جدید پرند٫


 

خرید وام ۱۸میلیون تومانی مسکن ::

خرید وام 18 میلیونی مسکن به قیمت عادلانه و منصفانه و انتقال به شهر جدید پرند

۲۸۵۵۸۸۳ ۰۹۱۲      


برچسبها:

خرید وفروش وام٫خریدوفروش وام۱۸میلونی مسکن٫خرید وام در پرند٫خریدوفروش وام در شهرجدید پرندتاريخ : 88/01/19 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
 

به گفته معاون وزیر مسکن: قیمت مسکن در سال ۱۳۸۸ثابت میماند.

سخن مدیر وبلاگ:اگرکسانی قصد خرید مسکن در شهر جدید پرند را دارند وبه امید پایین امدن قیمت ها خرید خود را به تاخیر انداخته اند پیشنهاد میدهم که الان قیمت ها تقریبا ثابت شده اند واحتمال ارزانتر شدن خیلی ضعیف است در واقع از نظر فنی و ساختمان سازی قیمت فروش به حد قیمت مصالح وساخت رسیده است.انشاا..در روزهای اینده لیست حدو دقیمت ملک های شهر جدید پرند را هرماه دراین وبلاک به روئیت شما خواهیم رساند. رضایی

                               <<    شهر جدید پرند ......... شهر فردا >> 


برچسبها:

کاهش قیمت مسکن٫قیمت مسکن٫خرید مسکن٫مسکن در سال۱۳۸۸٫مسکن پرند٫قیمت اپارتمان در پرند٫قیمت در شهرجدید پرند٫قیمت پرند.ساختمان پرند٫مصالح پرند٫شهر پرند٫مسکن مهر پدند٫املاک پرند.قیمت ملکتاريخ : 88/01/15 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
معرفی مختصری از طبیعت پرند:

طبیعت بکر و دلپذیر پرند هر ساله در فصل بهار چشم انداز وجاذبه های زیبا و شگفت انگیز خود را نمایان میکند و دوستداران طبیعت برای دیدن این شگفتی بی نظیر از کیلومترها دورتر به این منطقه زیبا مراجعه میکنند.این مجموعه طبیعت زیبا شامل تپه ها و  رشته کوهای تخت رستم ودره های سرسبز بهاری (دربیشتر این دره ها و ابگیر ها از اواخرپاییز وفصل بارندگی سبزه میروید)رودخانه شور و طبیعت واقعا بکر ودیدنی٬ برکه های پراب رودخانه شور٬نیزارهای کوتاه وبلند٬مجموعه درختان گونه ای گز٬بوته های خانواده اوکالیپتوس و کاکتوس و...وهزاران گونه ای زیبا وبی مانند دیگر.و همچنین جانورانی مثل گرگ٬روباه٬کفتار٬شغال٬جوجه تیغی٬خرگوش٬انواع موشها٬انواع تمساح وخزندگانی همچون انواع مارها٬مارمولک و...در مجموعه رودخانه شور واطراش می زییند.وهمچنین پرندگانی همچون عقاب٬انواع قوش ها٬انواع کلاغ ها٬بلدرچین٬انواع سهره٬فنج٬دم جمبونک٬قرقاول٬گنجشک٬کبوتر چاهی٬طرقه٬هدهد و ده ها نوع پرنده زیبا وخارق العاده دیگر٬(بسیاری از گونه های گفته شده در بیشتر کوه ها و طبیعت پرند نیز به وفور یافت میشود).

پارک جنگلي دره پرند حد

 فاصل فاز 3 و 4 با مساحت 31 هکتار در کنار مهمترين عارضه طبيعي شهر يعني رودخانه ي شور فضاي مطلوبي براي علاقمندان به طبيعت فراهم خواهد نمود. فضاهاي گفتگو، باغ انديشه، کتابخانه، باغ کودک، پيست دوچرخه سواري، زمين اسکيت، رستوران و فضاهاي اداري از مهمترين بخشهاي اين پارک جنگلي محسوب خواهد شد.

 

 

 

>>در ماههای فروردین و اردیبهشت از طبیعت پرند نهایت لذت را ببرید<<


برچسبها:

طبیعت پرند٫کوههای پرند٫رودخانه شور٬رودخانه پرند٬شکارپرند٬پرندگان پرند٬پرنده پرند٬ماهیگیری پرند٬پارک جنگلی پرند٬بوستان پرند٬پرند٬شهرجدید پرند٬شهرپرند٬بهارپرند٬اب وهوای پرند٬زندگی در پرند٬امکانات پرند٬تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
نوروز پیروز- مشاورین املاک شهر جدید پرند

 

 

سالی پر برکت و پر از موفقیت برای شما آرزو میکنم
                                                       رضائی

 

 اخبار شرکتها: عضو هيات مديره شرکت مادر تخصصي عمران شهرهاي جديد معتقد است : سرعت ساخت و ساز در طرح مسکن مهر نقش مهمي در کاهش قيمت تمام شده دارد و تعاوني ها بايد با شرکت هاي مجرب براي احداث 24ماهه واحدهاي خود قرارداد امضا کنند.

"علي توکلي " روز يکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا افزود : حدود 25درصد برنامه مسکن مهر در شهرهاي جديد اجرايي مي شود که وزارت مسکن و شهرسازي واگذاري زمين به استعداد ساخت يک ميليون و 500 هزار واحد مسکوني را پيش بيني کرده است .
اين مقام مسئول اضافه کرد: براساس برنامه قرار است در شهرهاي جديد پرند (35 کيلو متري جنوب غرب تهران ) و هشتگرد (واقع در 70 کيلومتري محور تهران - کرج -قزوين )به ترتيب 110و 60 هزار واحد مسکوني طرح مسکن مهر احداث شود .
وزارت مسکن وشهرسازي با هدف جذب سرمايه گذاري خارجي تاکنون با چند شرکت قرار داد امضا کرده است که شرکت " F.S " از مالزي براي ساخت 10هزار واحد مسکوني در شهر جديد پرند ، شرکت " F.M" از مالزي براي ساخت 10هزار واحد مسکوني در شهر جديد هشتگرد از جمله اين شرکت هاي حارجي فعال در اين زمينه هستند .
توکلي سپس تصريح کرد:دولت در طرح مسکن مهر که واگذاري اراضي به اجاره 99 ساله است ، زمينه آن را فراهم کرده تا با خروج هزينه زمين از قيمت تمام شده واحدهاي مسکوني ، موجب کاهش بهاي يک واحد مسکوني شود .
وزارت مسکن وشهرسازي پيش از اين اعلام کرد که متقاضيان واحدهاي مسکوني مهر علاوه بر مبلغ 150ميليون ريال تسهيلات بانکي بايد حداقل 120ميليون ريال نيز آورده داشته باشند .
اين مقام مسئول سپس از تکميل بيش از 124هزار واحد مسکوني تا نيمه نخست سال جاري در 15شهر جديد در سطح کشور خبر داد و افزود : علاوه بر اين بيش از 151هزار واحد مسکوني نيز در 16شهر جديد در دست تکميل است .
واحدهاي مسکوني ياد شده در قالب تعاوني ، انبوه سازي و انفرادي ساخته مي شوند .
توکلي در ادامه يادآور شد : درطرح مسکن مهر براي آماده سازي زمين 20ميليون ريال در نظر گرفته شده که 10ميليون ريال آن از سوي دولت در قالب تسهيلات بانکي که توسط متقاضي بازپرداخت مي شود ، پيش بيني شده و معادل اين مبلغ نيز از سوي بهره بردار به عنوان آورده بايد هزينه شود .
هشتگرد ، انديشه ، پرديس ، پرند (واقع در استان تهران ) ، بهارستان ، پولادشهر و مجلسي (استان اصفهان ) ، گلبهار و بينالود ( خراسان رضوي ) ،صدرا ( فارس ) ، سهند (آذربايجان شرقي ) مهاجران ( مرکزي ) عالي شهر (بوشهر ) ، رامشار ( سيستان وبلوچستان ) ، علوي ( هرمزگان ) ، رامين و شيرين شهر ( خوزستان ) شهرهاي جديد تحت پوشش وزارت مسکن و شهرسازي هستند .تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

مراسم واگذاری زمین های اجاره ای 99 ساله آغاز شد

 مراسم واگذاری زمین های اجاره ای 99 ساله در شهرهای جدید برای ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر با حضور وزرای تعاون و مسکن و شهرسازی در شهر جدید پرند تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امسال قرار است زمینه ساخت یک و نیم واحد مسکونی از طریق اعطای زمین های اجاره ای 99 ساله به تعاونی های مسکن ساز فراهم شود.

در مراسم رسمی واگذاری زمین های اجاره ای 99 ساله در کشور، حداقل 70 هزار زمین اجاره ای در شهرهای جدید پرند، سهند، هشتگرد و حتی در فولاد شهر اصفهان واگذار می شود.

در این طرح ، متقاضیان فقط مالک اعیانی واحد مسکونی می شوند و هرگونه نقل و انتقال ملک همراه با عرصه (زمین) ممنوع است.  اجاره 99 ساله زمین به ازاى هر واحد مسکونى در سال حدود 21 هزارتومان است و متقاضی دریافت زمین های اجاره ای 99 ساله باید متاهل ، سرپرست خانوار، فاقد مسکن یا زمین ملکی باشد و قبلا از هیچ یک از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین یا واحد مسکونی و تسهیلات یارانه ای خرید یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

فرد متقاضی باید حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا را داشته باشد و برای مهاجران از شهرهای بزرگ این مدت به یکسال کاهش یافته است و برای کارمندان دولت که به استناد حکم دستگاه مربوطه منتقل می شوند سابقه سکونت ملاک نیست.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای یک واحد مسکونی 20 میلیون تومان است که متقاضی باید توان پرداخت حداقل 6 میلیون تومان را داشته باشد.

حداکثر متوسط زیربنای ساختمان در هر مجموعه 75 متر مربع است و شرکت های تعاونی در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت باید در شهرک های اقماری متقاضی باشند.

تاکنون بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر در قالب طرح مسکن مهر به طریق اینترنتی و حضوری در وزارت تعاون ثبت نام کرده از این تعداد حدود 270 هزار نفر به ادارات کل مسکن استان ها در سراسر کشور برای ساخت مسکن در قالب تعاونی های مسکن ساز معرفی شده اند.

هفته گذشته نیز قرارداد 10هزار میلیارد تومانی وزارت مسکن و شهرسازی با 6 بانک ملی، تجارت، مسکن، صادرات، ملت و رفاه برای ارائه تسهیلات به متقاضیان زمین های اجاره ای 99 ساله منعقد شد.

قیمت تمام شده آماده سازی زمین حدود 2 میلیون تومان است بنابراین برای آماده سازی زمین، به هر متقاضی در سراسر کشور (‌ در قالب تعاونی های مسکن ساز ) یک میلیون تومان وام پرداخت می شود.

پس از پی ریزی ساختمان، تعاونی ها می توانند با مراجعه به ادارات مسکن و شهرسازی هر استان و سپس معرفی به یکی از 6 بانک ملی، تجارت، مسکن، صادرات، ملت و رفاه وام 14 میلیون تومانی خود را برای هر واحد مسکونی دریافت کنند.

 تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

برنامه‌هاي ويژه پرند براي ساخت روي زمين‌هاي 99 ساله

وزير مسكن ماهي يك بار براي بازديد به پرند مي‌رود
گروه مسكن – فريد قديري: آماده‌سازي بخشي از زمين هاي 99 ساله در شهر جديد پرند تا اواخر ارديبهشت به پايان مي‌رسد و بدين ترتيب عمليات ساخت مسكن مهر در اين شهر به زودي وارد فاز جديدي مي‌شود.

پرند جزو معدود شهرهايي است كه عمليات ساخت مسكن مهر در آن به سرعت رو به پيشرفت است.
پرند سال گذشته اولين شهري بود كه واگذاري زمين هاي 99 ساله در آن آغاز شد و اكنون حجم پيشرفت عمليات عمراني در اين شهر جديد حاكي از آن است كه به احتمال خيلي زياد جزو اولين شهرهايي خواهد بود كه ساخت مسكن مهر در آن به پايان برسد.
پرند يكي از شهرهاي جديد استان تهران به حساب مي‌آيد.
شهري كه به دليل رعايت اصول ساختمان‌سازي، الگوهاي مناسب شهرسازي، توسعه يك دست و وجود خدمات شهري به ميزان نياز در اكثر موارد، ميان 20 شهر جديد كشور رتبه نخست را كسب كرده است.
اجراي همين نحوه بهينه‌ شهرسازي در پرند منجر شده كه حالا براي ساخت آپارتمان‌هاي «مسكن مهر» در اين شهر نيز طرح خاصي در نظر گرفته شود.
مديرعامل شركت عمران شهر جديد پرند در بازديد هفته گذشته هياتي از خبرنگاران دنياي‌اقتصاد از اين شهر در مورد طرح ويژه پرند براي ساخت 99ساله‌ها و همچنين روند پيشرفت عمليات ساخت پروژه مسكن مهر توضيحاتي ارائه كرد.شاهرخي گفت: طرح خاصي كه براي ساخت آپارتمان‌‌هاي متعلق به تعاوني‌هاي مسكن مهر در پرند در نظر گرفتيم «عامل چهارم» نام دارد كه مهم‌ترين هدف ما از اين طرح ايجاد هماهنگي در ساخت‌وساز خواهد بود.
وي افزود: در اين روش ساخت واحدهاي مسكوني چندين تعاوني مسكن توسط يك انبوه ساز و با نظارت و راهبري تعاوني‌ها و شركت عمران شهر جديد پرند انجام مي‌شود.
شاهرخي تصريح كرد: اعتقاد داريم تعاوني‌ها تك‌تك درگير پروسه ساخت نشوند؛ چرا كه علاوه بر بالا رفتن هزينه تمام شده، امكان نظارت فني و تخصصي بر انجام كار را ندارند.
مديرعامل شركت عمران شهر جديد پرند با تاكيد بر اينكه احداث چند صد واحد مسكوني توسط يك انبوه‌ساز هزينه ساخت را در مقابل ساخت همين تعداد خانه، اما با چندين مديريت و انبوه‌ساز مختلف كاهش مي‌دهد، گفت: به طور قطع تعاوني‌هاي مسكن از اين طرح استقبال خواهند كرد، چرا كه آنها نيز دوست دارند خانه‌هايشان در كمترين زمان ممكن، به بهترين شكل ممكن و با كمترين هزينه ممكن ساخته شده و تحويلشان شود.
طرح ويژه اجبار نيست
مديرعامل شهر جديد پرند در پاسخ به سوالي مبني بر الزا‌م‌آور بودن تعاوني‌ها نسبت به مشاركت در اين طرح خاطرنشان كرد: مكانيزم مطرح براي استفاده از اين طرح، تشويق و توجيه است و هيچ الزامي در كار نخواهد بود. وي با بيان اينكه تعاوني‌ها را به شركت در طرح عامل چهارم ملزم نمي‌كنيم، اظهار داشت: اما در عين حال بايد مراقبت جدي براي بر هم نخوردن هماهنگي طراحي شهري را مدنظر داشته باشيم.
شاهرخي گفت: در صورت عدم هماهنگي تعاوني‌ها براي ما اين اجبار پيش مي‌آيد كه خودمان مطالعات طراحي شهري را انجام دهيم و به سازنده بگوييم در اين چارچوب طراحي و اجرا كند.مدير عامل شركت عمران شهر جديد تاكيد كرد: قيمت تمام شده با استفاده از اين طرح بسيار پايين مي‌آيد.
پيش‌بيني‌ها براي متوقف نشدن عمليات
روند دخالت تعاوني‌ها در ساخت مسكن طي چندين سال گذشته نشان داده اين نحوه ساخت و ساز در بسياري از موارد موفقيت‌آميز نبوده است.
به بيان ساده‌تر زماني كه 50 نفر يك تعاوني تشكيل مي‌دهند و قصد ساخت يك مجتمع مسكوني 50 واحدي مي‌كنند، به دليل تنوع نظرات و اختلاف سليقه‌ها از همه مهم‌تر تفاوت فاحش در توانايي‌هاي درآمدي اعضاي تعاوني پروژه ساخت خيلي زود با توقف روبه‌رو مي‌شود.
اما شركت عمران شهر جديد پرند براي اين عيب بزرگ تعاوني‌ها نيز پيش‌بيني‌هاي لازم را تدارك ديده است.شاهرخي، مدير عامل شركت عمران پرند در اين باره گفت: به محض آغاز به كار عمليات ساخت مسكن مهر، هيچ توقفي در كار به وجود نخواهد آمد.
وي افزود: اگر هر عضو تعاوني به هر دليل قادر به ادامه همكاري براي پرداخت اقساط نباشد از پروژه‌اي كه در آن قرار دارد به پروژه‌اي كه عقب‌تر است،‌ منتقل مي‌شود.
مثلا اگر يك عضو تعاوني كه واحد مسكوني‌اش به مرحله سقف‌زني رسيده قادر به پرداخت پول نباشد، به پروژه‌اي كه هنوز فونداسيون آن اجرا نشده، منتقل مي‌شود.
شاهرخي تاكيد كرد نمي‌گذاريم ناتواني مالي يك عضو باعث توقف كل عمليات و زيان ساير اعضاي تعاوني شود.
ويژگي خانه‌هاي پرند
به گفته مدير عامل شركت عمران شهر جديد پرند، آپارتمان‌هاي پروژه مهر در اين شهر براساس آخرين استانداردها ساخته مي‌شود و كليه موارد لازم از قبيل مصرف بهينه انرژي، نماسازي هماهنگ و ... در آنها رعايت خواهد شد.به گزارش دنياي‌اقتصاد، وزير مسكن و شهرسازي ماهي يكبار از پرند بازديد مي‌كند و از نزديك عمليات 99 ساله‌ها را پيگيري مي‌كند. آخرين بازديد سعيدي‌كيا از اين شهر دو هفته پيش بود.تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

قيمت مسكن در شهرهاي جديد تهران كاهش يافته است
بنابراين گزارش، شهر جديد پرديس كه در ميان شهرهاي جديد اطراف تهران از لحاظ نزديكي به شهر و داراي راه‌هاي مواصلاتي مناسب از وضعيت بهتري نسبت به اين شهرها برخوردار است. قيمت هر متر مسكن از 700 هزار تومان تا يك ميليون و 200 هزار تومان در نوسان است.
*كاهش 100 هزار توماني قيمت مسكن در پرديس
بر اساس اين گزارش، قيمت مسكن در فاز يك شهر جديد پرديس 4 سال ساخت متري 700 هزار تومان، فاز دوم و سوم از متري 700 هزار تومان تا يك ميليون و 200 هزار تومان است.
گزارش‌ها از اين شهر حاكي است كه قيمت مسكن در اين شهر به دليل ركود حاكم بر بازار از سوي فروشنده‌ها متري 100 هزار تومان كاهش يافته است.
فعالان و بنگاه‌هاي معاملات ملكي در خصوص قيمت مسكن در اين شهر مي‌گويند: از دي ماه سال گذشته قيمت زمين و مسكن در شهر پرديس تهران افزايش قابل ملاحظه‌اي يافت اما از ابتداي سال جاري تاكنون روند رشد قيمت مسكن متوقف و سپس كاهش يافت.
سعيد مردانه شهردار پرديس در خصوص تغييرات قيمتي در شهر پرديس به خبرنگار فارس گفت: عليرغم رشد 20 درصدي اجاره‌بها در شهر جديد پرديس قيمت زمين و مسكن در اين شهر طي چند ماه اخير متري حدود 100 هزار تومان كاهش داشته است.
وي ادامه داد: قيمت‌هاي مسكوني در شهر پرديس تابع بازار مسكن در كل كشور است اما چون در اين شهر بيشتر ساخت و سازها تعاوني‌ساز مي‌باشد قيمت مسكن از قيمت‌هاي مناسبي برخوردار است.
به گفته وي رونق بازار مسكن در اين شهر كاملا از شهر تهران تبعيت مي‌كند.
وي خاطر نشان كرد: قيمت آپارتمان چند سال ساخت در شهر پرديس از متري 700 هزار تومان تا 750 هزار تومان و قيمت‌ آپارتمان‌هاي نوساز از يك ميليون تومان تا يك ميليون و 300 هزار تومان در نوسان است.
به گفته وي رهن يك واحد مسكوني 80 متري در پرديس تهران حدود 12 ميليون تومان است.

*كاهش 200 هزار توماني قيمت مسكن در پرند
اگرچه خريد و فروش زمين انفرادي در شهر پرند اين روزها انجام نمي‌شود اما قيمت زمين‌هاي انفرادي كه از سال‌هاي گذشته خريداري شده بود در چند ماه گذشته هر متر 200 هزار تومان كاهش يافته است.
بنابراين گزارش، قيمت مسكن‌هاي نوساز و يا 4 سال ساخت نيز كاهش 100 هزار توماني تا 200 هزار توماني داشته‌اند.
سيد نصير الدين شاهرخي مدير عامل شهر جديد پرند نيز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس گفت: زمين به صورت انفرادي در شهر پرند به فروش نمي‌رسد اما قيمت زمين‌هاي انفرادي در پرند طي يك ماه و نيم گذشته از متري 450 هزار تومان به 220 هزار تومان كاهش يافته است.
وي اظهار داشت: ديگر زمين به صورت انفرادي در شهر پرند به فروش نخواهد رسيد اما در فاز يك اين شهر افرادي كه از قبل اقدام به خريد زمين كرده بودند و هنوز نيز ساخت آن را آغاز نكرده‌اند خريد و فروش زمين انجام مي‌دهند.
شاهرخي ادامه داد: طبق آخرين آمار اخذ شده از اين معاملات، قيمت زمين رو به كاهش است به طوريكه ظرف يك و نيم ماه گذشته قيمت زمين از متري 450 هزار تومان به 220 هزار تومان كاهش يافته است.

*كاهش 50 تا 100 هزار توماني قيمتها در هشتگرد
گزارش‌ها حاكي از اين است كه قيمت مسكن در شهر جديد هشتگرد نيز تا حدودي كاهش يافته است.
فعالان بازار در خصوص كاهش قيمت مسكن‌هاي نوساز در هشتگرد مي‌گويند: قيمت مسكن در شهر هشتگرد به دليل نبود خريدار از سوي فروشنده‌ها كاهش جزئي داشته است اگرچه كاهش قيمت در برخي از فازها متفاوت است.
آنان مي افزايند: قيمت مسكن نوساز در اين شهر متري 50 هزار تومان تا 100 هزار تومان كاهش يافته است.
قيمت هر متر مسكن از 600 هزار تومان تا يك ميليون تومان در نوسان است.


سرمايه گذاران خارجى براى ساخت نمايشگاه جديد تهران اعلام آمادگى کردند


وزير مسکن و شهرسازى گفت : به علت جاذبه برپايى نمايشگاه در تهران ،
سرمايه گذاران خارجى براى ساخت نمايشگاه جديد دايمى تهران اعلام آمادگى
کرده اند.
"على عبدالعلى زاده " روز يکشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود : برخى
شرکتهاى خارجى اعلام کرده اند که نمايشگاه جديد تهران را مىتوان در مدت ۱۸
ماه راه اندازى کرد.
وى گفت : وزارت مسکن و شهرسازى زمين نمايشگاه تهران را به وسعت ۳۰۰
هکتار در طرح تفصيلى شهر تهران و در منطقه پرند جا نمايى کرده و زمين آن
را نيز به وزارت بازرگانى واگذار کرده است .
عبدالعلى زاده اظهار اميدوارى کرد که وزارت بارزگانى از اين فرصت
استفاده کرده و با سرمايه گذاريهاى داخلى و خارجى هر چه زودتر نمايشگاه
تهران را در منطقه پرند به بهره بردارى برساند.
عبدالعلىزاده با اشاره به دسترسى منطقه پرند به اتوبان تهران - قم و
آزاد راه تهران - ساوه گفت : اتصال مترو تهران از بهشت زهرا(ع ) به فرودگاه
امام خمينى(ره ) و شهر جديد پرند موجب خواهد شد تا دسترسى به اين منطقه
تسهيل شود.
وى در ادامه افزود : با راه اندازى فرودگاه امام خمينى(ره ) زمينه دسترسى
هوايى به نمايشگاه اکسپو تهران و شهر جديد پرند نيز فراهم خواهد شد.
وزير مسکن و شهرسازى گفت : در مجموعه شهر جديد پرند اقامتگاههاى مناسبى
پيش بينى شده که تا زمان راه اندازى نمايشگاه يادشده اين مکانها قابل
استفاده خواهند شد.
وزير مسکن و شهرسازى در پايان گفت : تاکنون براى احداث چند هتل نوين و
مجهز در منطقه پرند پيشنهادهاى مختلفى به وزارت مسکن و شهرسازى ارايه شده
که اين وزارتخانه در حال بررسى آنها است .تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
10 هزار واحد مسکونی دیگر در شهر جدید پرند احداث می‌شود

به منظور آماده سازی و احداث 10 هزار واحد مسکونی در شهر جدید پرند قرارداد مشارکتی بین شرکت عمران شهرهای جدید پرند و شرکت مالزیایی S.K.S منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجم قرارداد سرمایه گذاری شرکت مالزیایی بالغ بر 400 میلیون دلار و میزان سهم مشارکت شهر جدید پرند 15 درصد از کلیه واحد های مسکونی و تجاری است.

تراکم مورد استفاده 60 واحد در هکتار و میانگین زیربنای واحدهای مسکونی آپارتمانی75 متر مربع خواهد بود. وزارت مسکن و شهرسازی مدت این قرار داد را 4 ساله اعلام کرده است.

به موجب این قرارداد کلیه آماده سازی ها و تاسیسات و ساختمان‌های عمومی و خدماتی مانند مدرسه، مسجد و درمانگاه توسط سرمایه گذار ساخته و به رایگان تحویل شهر جدید پرند می شود.شكست سرما در مقابل عمليات عمراني«پرند» شهر پيشرو در آماده‌سازي زمين‌‌هاي 99ساله

گروه مسكن: آماده‌سازي زمين‌هاي 99ساله در شهر جديد پرند با سرعت قابل‌ ملاحظه‌اي در حال پيشرفت است و تقريبا مراحل نهايي را طي مي‌كند.

پرند به عنوان شهر نمونه در ساختمان‌سازي و طراحي كوچه و خيابان اولين شهري بود كه واگذاري زمين‌هاي 99ساله به تعاوني‌هاي مسكن در آن آغاز شد. و هم‌اكنون نيز به گفته يك مقام آگاه اين شهر مقام اول در پيشرفت عمليات عمراني بر روي زمين‌هاي 99ساله را دارا است.

شهر جديد پرند همسايه نزديك تهران كه هم‌اكنون جمعيت قابل ملاحظه‌اي در آن ساكن هستند، از سه‌ماه پيش مجددا حالت عمراني به خود گرفت تا با ساخت چند‌ده‌هزار واحد مسكوني جديد توسعه يابد.
روز گذشته يك گروه خبرنگار از دنياي اقتصاد عازم شهر جديد پرند شدند تا از آخرين وضعيت پروژه زمين‌هاي 99ساله در اين شهر گزارش تهيه كنند. بازديد از شهر جديد پرند به علت برف سنگيني كه در اين منطقه وجود داشت، نيمه‌تمام ماند؛ اما پيمانكاران ساختماني بدون توجه به برف و سرما در حال آماده‌سازي زمين‌ها براي واگذاري به تعاوني‌هاي مسكن بودند. به‌طوري كه اگر از يك نقطه مرتفع به پرند نگاه شود تنها منطقه‌اي كه برف نتوانسته آنجا را سفيدپوش كند، زمين‌هايي است كه قرار است به‌صورت 99ساله به تعاوني‌هاي مسكن واگذار شود. آن‌هم به خاطر اينكه ماشين‌آلات عمراني در اين منطقه مشغول به كار هستند. يك مسوول در شهر جديد پرند در اين‌باره به «دنياي اقتصاد» گفت: سرما و كولاك شديد طي يك ماه گذشته موفق نشد عمليات آماده‌سازي زمين‌هاي 99ساله را در پرند متوقف كند. وي افزود: پيشرفت پروژه‌هاي مسكن مهر در شهر جديد پرند به حدي چشمگير بوده كه هم‌اكنون مسوولان تعاوني‌هاي مسكن برخي شهرهاي كشور به پرند مراجعه كرده‌اند تا عينا از ضوابط ساخت مسكن 99ساله موجود در پرند استفاده كنند. پيمانكاران فعال در عمليات آماده‌سازي زمين‌‌هاي 99ساله در پرند اميدوارند اين زمين‌ها از ابتداي سال آينده براي شروع عمليات ساختماني آماده شوند. پرند به عنوان خوش‌آب و هوا‌ترين شهر جديد در اطراف تهران تنها 25كيلومتر با مركز تهران فاصله دارد. هم‌اكنون برنامه‌ريزي‌ها براي احداث مترو حدفاصل تهران-پرند نيز به پايان رسيده و احداث آن فقط در انتظار پيمانكار است.تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

طلاع‌رسانی پیامکی به شهروندان شهر جدید پرند

پایگاه خبری مخابرات سلولی – ایسل / گروهِ «از دیگران»:
اطلاع رسانی دیجیتالی به وسیله تابلوهای الكترونیكی سطح شهر و سیستم sms online به شهروندان شهر جدید پرند آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شركت عمران شهر پرند با فعال شدن تابلوهای الكترونیكی سطح شهر و سیستم sms online، اطلاع رسانی دیجیتالی به شهروندان پرندی آغاز شد.
اطلاع رسانی به شهروندان شهر جدید از مهمترین مبادی برنامه ریزی شهری قلمداد گردیده و لزوم ارائه اطلاعات به موقع و ایجاد سامانه‌ای مناسب در جهت ارتباط با شهروندان می‌تواند مشاركت شهروندان را به دنبال داشته باشد و آگاهی در این بخش از مهمترین اقدامات انجام شده در راه برنامه‌ریزی یك كلانشهر محسوب می‌شود.
به همین منظور شهر جدید پرند با استفاده از فن‌آوری های موجود اطلاع رسانی دیجیتالی برای شهروندان را در دستور كار خود قرار داده است. هم اكنون این اطلاع رسانی از 2 طریق تابلوهای الكترونیكی سطح شهر و سیستم sms online (ارسال پیامك برای تلفن های همراه شهروندان) در حال انجام است.
سامانه تابلوهای الكترونیكی سطح شهر بشكل بیسیم (وایرلس) بوده و از طریق شركت عمران كنترل مركزی خواهد شد.
درج اخبار شهر جدید پرند، اخبار رسانه‌ها، ارسال پیام‌های فوری به شهروندان ، پیام‌های شهری، از جمله كاربردهای این سامانه است. این خدمات با راه‌اندازی و نصب تابلوهای متعدد دیگر در نقاط مختلف شهر كامل خواهد شد.تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

مدير عامل شهر جديد پرند در گفت‌و‌گو با فارس:
اصول شهرسازي در پرند بالاي 80 درصد رعايت شده است

خبرگزاري فارس: مدير عامل شهر جديد پرند با بيان اينكه اصول شهرسازي در كشور به 20درصد هم نمي‌رسد گفت: اصول شهرسازي در شكل گيري، طراحي و اجرا در شهر پرند بيش از 80 درصد رعايت شده است.

سيد نصير الدين شاهرخي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: متاسفانه اصول شهرسازي و رعايت مقررات ملي ساختمان در كشور به 20 درصد هم نمي‌رسد بنابراين بنده مي‌توانم ادعا كنم كه بيش از 80 درصد اصول و ضوابط شهرسازي در شكل‌گيري ، طراحي و اجراي شهر جديد پرند رعايت شده است.

* 100 درصد ساختمانهاي پرند در برابر زلزله معمولي مقاوم هستند

وي ادامه داد: در تمام ساختمان‌هاي شهر جديد پرند آئين‌نامه 2800 رعايت شده است اما بايد يك ادعاي بالاتر مطرح كنم كه 100درصد ساختمانهاي شهر پرند در برابر زلزله‌هاي معمولي مقاوم هستند.
شاهرخي ادامه داد: در كشور نمي‌توانيد شهري پيدا كنيد كه تمام مباحث 20 گانه مقررات ملي ساختمان را كه كاربرد آن در صنعت ساختمان‌سازي الزامي است به طور يكجا داشته باشد، اما شهر جديد پرند تمام مباحث 20 گانه مقررات ملي ساختمان را كه كاربرد آن در صنعت ساختمان سازي الزامي است دارد.
مدير عامل شهر پرند با بيان اينكه موقعيت خاص شهر و شكل ظاهري آن موقعيت پرند را نسبت به ساير شهرها ممتاز كرده است تاكيد كرد: شهر پرند آماده است تا طي قراردادي با مركز تحقيقات ساختمان و مسكن كل شهر را مميزي و گواهينامه رعايت مقررات ملي ساختمان صادر كند.
وي خاطر نشان كرد: اين شاخص‌‌ها و رعايت ضوابط و اصول شهرسازي نشان مي‌دهد كه پرند جايگاه ممتاز و نخست را در ميان شهرهاي جديد به خود اختصاص داده است.
مدير عامل شهر جديد پرند در خصوص همجواري اين شهر با شهرك صنعتي و احتمال ايجاد آلودگي در شهر گفت: تمام صنايع مستقر در شهرك صنعتي سازگار با محيط زيست هستند و از لحاظ زيست محيطي براي شهر پرند مشكلي ايجاد نمي‌كند.
وي ادامه داد: در حال حاضر مشاغلي كه در داخل شهر آلودگي‌هاي صوتي و محيطي ايجاد كنند اجازه استقرار و فعاليت داده نمي‌شود.
شاهرخي تاكيد كرد: طراحي‌هاي لازم براي انتقال مشاغل آلاينده صوتي و محيطي به يك شهرك ديگر با فاصله مناسب صورت گرفته است.تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند
اطلاع رساني ديجيتالي به شهروندان شهر جديد پرند آغاز شد

خبرگزاري فارس: اطلاع رساني ديجيتالي به وسيله تابلوهاي الكترونيكي سطح شهر و سيستم sms online به شهروندان شهر جديد پرند آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شركت عمران شهر پرند با فعال شدن تابلوهاي الكترونيكي سطح شهر و سيستم sms online، اطلاع رساني ديجيتالي به شهروندان پرندي آغاز شد.
اطلاع رساني به شهروندان شهر جديد از مهمترين مبادي برنامه ريزي شهري قلمداد گرديده و لزوم ارائه اطلاعات به موقع و ايجاد سامانه‌اي مناسب در جهت ارتباط با شهروندان مي‌تواند مشاركت شهروندان را به دنبال داشته باشد و آگاهي در اين بخش از مهمترين اقدامات انجام شده در راه برنامه‌ريزي يك كلانشهر محسوب مي‌شود.
به همين منظور شهر جديد پرند با استفاده از فن‌آوري هاي موجود اطلاع رساني ديجيتالي براي شهروندان را در دستور كار خود قرار داده است. هم اكنون اين اطلاع رساني از 2 طريق تابلوهاي الكترونيكي سطح شهر و سيستم sms online (ارسال پيامك براي تلفن هاي همراه شهروندان) در حال انجام است.
سامانه تابلوهاي الكترونيكي سطح شهر بشكل بيسيم (وايرلس) بوده و از طريق شركت عمران كنترل مركزي خواهد شد.
درج اخبار شهر جديد پرند، اخبار رسانه‌ها، ارسال پيام‌هاي فوري به شهروندان ، پيام‌هاي شهري، از جمله كاربردهاي اين سامانه است. اين خدمات با راه‌اندازي و نصب تابلوهاي متعدد ديگر در نقاط مختلف شهر كامل خواهد شد.تاريخ : 88/01/01 | | نویسنده : مسکن پارسیان پرند

پارک جنگلی دره پرند حد فاصل فاز 3 و 4 با مساحت 31 هکتار در کنار مهمترین عارضه طبیعی شهر یعنی رودخانه ی شور فضای مطلوبی برای علاقمندان به طبیعت فراهم خواهد نمود. فضاهای گفتگو، باغ اندیشه، کتابخانه، باغ کودک، پیست دوچرخه سواری، زمین اسکیت، رستوران و فضاهای اداری از مهمترین بخشهای این پارک جنگلی محسوب خواهد شد.

رود شور حد فاصل فاز 3و4 شهر جدید پرند